Příběh naší klientky, paní Jitky

Paní Jitka:

“Klinika čínské medicíny Tong Ren Tang se pro mě stala doslova poslední nadějí poté, co mi čeští lékaři sdělili, že se s bolestí a omezeními musím naučit žít, protože oni pro mě nemohou nic udělat. Po třech měsících, kdy pravidelně kliniku navštěvuji a pečlivě se řídím radami a doporučeními čínských lékařů, se můj zdravotní problém zlepšil tak, že jsem byla schopná absolvovat náročnou cestu do zahraničí a pomalu se vracím ke sportovním aktivitám, kterým jsem se věnovala před nemocí.

Několik let jsem zápasila s vleklými bolestmi zad, které vloni před Vánocemi vygradovaly vyhřeznutím ploténky. Ačkoliv jsem podstoupila sérii rehabilitací, můj zdravotní stav se nezlepšil. Nejenže jsem musela přestat se sportem, problém byly pro mě jen nejzákladnější úkony. Otočit se na bok v posteli, obutí, oblékání se, obyčejné sehnutí se k umývadlu byl problém. Při chůzi jsem si připadala jako Malá mořská víla, co krok, to břitva v nohou, v mém případě bolest zad a vystřelování bolesti do kyčlí a boků. A tak bych mohla pokračovat. Absolvovala jsem sérii rehabilitací, pečlivě cvičila. Nutno dodat, že každý rehabilitační pracovník mi zkritizoval práci toho předchozího a tvrdil, že vše musím dělat úplně jinak. Pečlivě jsem dodržovala všechny příkazy, ale zlepšení nebylo ani o milimetr. Byla jsem zoufalá a poté, co mi velmi neurolog v pražském Lékařském domě sdělil, že si musím na bolest zvyknout a naučit se žít s omezeními, byla to pověstná poslední kapka a já začala hledat jiné možnosti ke svému uzdravení.

První, co mě napadlo, byla čínská medicína. Měla jsem štěstí a před nějakou dobou jsem v Číně několikrát byla a s tradiční čínskou medicínou se tam setkala a vyzkoušela jejich masáže a akupresuru. Pak už stačilo jen pátrání na internetu a dostala jsem se do rukou odborníků Tong Ren Tang.

Úlevu jsem pocítila už po dvou týdnech. Je to sice běh na dlouhou trať, ale konečně jsem nejen dostala naději na uzdravení, ale zažívám už první posuny k lepšímu.

Čínská tradiční medicína vychází z tisícileté moudrosti a zkušeností a je široce prověřená praxí. Domnívám se proto, že je dostatečně důvěryhodná a naší moderní západní medicíně může směle konkurovat.”