Příběh naší klientky Markéty

V roce 2015, přesně 19 .5., se ukázalo, že bolest, která se projevila na hrudní kosti, nemá souvislost se skřípnutím nervu v této oblasti, ale do rána se mně objevily puchýře pásového oparu v nezvyklém rozsahu a to i jako překvapení pro ošetřující lékaře. Měla jsem je na pravé horní části hrudníku, na horní části pravé ruky a na pravé lopatce. Bylo to sice nepříjemné, ale protože v mém okolí měl v tu dobu pásový opar pomalu “kde kdo”, tak jsem předpokládala, že po zaschnutí puchýřů, bude vše v pořádku. Nebylo. Bohužel mně bolet zůstala, takže se doposud potýkám s postherpetickou neuralgií.
Opravdu nikomu nepřeji tu krutou a ničím neodstranitelnou bolest. Jediná možnost, kterou lékaři viděli, bylo utišení bolesti a opravdu mně vycházeli vstříc. Jenže to neneslo kýžený výsledek v odstranění bolesti, ale pouze v jejím neúplném utlumení.  Měla jsem pocit naprosté apatie a ztráty vůle vůbec cokoliv dělat a to včetně léčby. Bez ohledu na intenzitu bolesti jsem utlumujíc léky vysadila.
Když jsem v srpnu v novinách četla článek o tradiční čínské medicíně, ihned jsem kontaktovala kliniku Tong Ren Tang. Byla jsem opravdu velmi ráda, že jsem se stala její pacientkou. Léčba je příjemná, stejně jako prostředí, lékařka i její spolupracovnice. Provádění baňkování, moxování, ale hlavně úžasná masáž, mně přinášejí úlevu. Také bylinky, které klinika poskytuje pro přípravu silných bylinných čajů, přináší velkou úlevu.
V péči kliniky jsem poměrně krátkou dobu a doufám, že moje bolest bude její zásluhou, stále ustupovat.

Klientka Markéta